Renowacja Mebli Mirosław Osuchowski 05-230 Kobyłka ul.M.Konopnickiej 12B  tel. (022) 786-07-02 lub 792992054  czynne pon-sob 8-18

 

HOME

 

O Firmie

Usługi

Jak Pracujemy

Galeria

Dojazd

Kontakt

 

Jak Pracujemy...

 

  1. Pierwszym zadaniem jakie stoi przed nami jest dorabianie brakujących elementów.

Tutaj musimy zadbać o to aby dorabiane przez nas elementy były jak najlepiej dopasowane do tych które były oryginalnie. Teraz niezbędny będzie szereg maszyn, dzięki którym będziemy w stanie odwzorować brakujące części.

Często na blatach lub innych elementach mebla uszkodzeniu ulega fornir. Naprawa ta wykonywana również jest na samym początku.

Fornir

 

 

  1. Kolejnym etapem naszej pracy jest czyszczenie.

W tej fazie zeskrobujemy starą warstwę lakieru lub politury. Te prace wykonywane są ręcznie przy pomocy cykliny, gdyż mechaniczne działanie może uszkodzić mebel. Wiele dzisiejszych firm robi to niskim kosztem przy pomocy maszyn, co prowadzi do mało satysfakcjonującego efektu końcowego. Nasza firma stawia jednak na wysoką jakość wykonania.

Cyklina - Tym czyścimy meble

 

  1. Trzecim etapem jest szlifowanie.

Na tym etapie pracy najpierw papierem ściernym o grubym formacie usuwamy niedoskonałości pozostawione po czyszczeniu cykliną, a następnie papierem o mniejszym formacie wygładzamy powierzchnie.

 

  1. Następnym zadaniem jest bejcowanie.

Teraz nakładana na powierzchnię mebla jest bejca. Nakładana jest zależnie od efektu i zabarwienia jaki chcemy uzyskać.

  1. Ostatnim i jednocześnie najbardziej żmudnym elementem pracy jest nakładanie politury. (W przypadku starych mebli)

Nakładanie politury odbywa się w długim okresie czasu, jednak efekt takiej pracy jest znacznie lepszy od efektu lakierowania. Ta tradycyjna metoda wymaga precyzji i staranności wykonania. Niedoświadczony pracownik nie będzie w stanie wykonać tej pracy.

Płatki politury - Tak wyglądaja przed rozpuszczeniem.

 

 

 

 

Designed by JOHNY